Język:
Przejdź na hebe.pl

No stress! te 5 czynności sprawi, że poczujesz się pewniej

Prawdopodobnie, gdy myślisz o czekającej Cię rozmowie rekrutacyjnej odczuwasz stres. To naturalna odpowiedź organizmu na sytuację, w której mniej lub bardziej wychodzisz ze swojej strefy komfortu.  Bo przecież zależy Ci na pracy i chcesz jak najlepiej się zaprezentować. Większość z nas odczuwa presję w takiej sytuacji. Jeśli chcesz zminimalizować stres przed spotkaniem z przyszłym przełożonym, ale też czuć się spokojniej w trakcie rozmowy, ten artykuł jest dla Ciebie.

Oto 5 wskazówek, dzięki którym utrzymasz nerwy na wodzy:

Zaplanuj przyjazd

Zapisz sobie imię i nazwisko osoby, z którą masz się spotkać oraz dokładny adres i godzinę spotkania. Czasem po otrzymaniu telefonu z zaproszeniem na rozmowę jesteśmy tak podekscytowani, że takie informacje umykają. Zarezerwuj więcej czasu na dojazd – aby nie denerwować się nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze.

Zwizualizuj sukces

wyobraź sobie, że jesteś już po rozmowie, która przebiegła pomyślnie. Co czujesz? Jak wyobrażasz sobie moment, w którym odbierasz telefon z propozycją pracy? Zapamiętaj uczucia i obrazy, które w tej wizualizacji Ci towarzyszą i „wejdź z nimi” na rozmowę. Poczujesz się pewniej. Jakbyś już znał/a pozytywny wynik rekrutacji.

Daj sobie czas

zanim udzielisz odpowiedzi na zadane pytania, pozwól sobie na chwilę zastanowienia. Unikniesz w ten sposób chaotycznych odpowiedzi. Weź głęboki oddech i odpowiedz powoli, lecz konkretnie. Jeśli chcesz zyskać chwilkę na przemyślenie odpowiedzi, możesz użyć zdań pomocniczych typu: „To ciekawe pytanie…”, „Pomyślmy…”, „Jeśli dobrze rozumiem, chodzi o…”.

Przećwicz odpowiedzi

jeśli obawiasz się, że podczas spotkania zablokujesz się lub powiesz coś niewłaściwego, przećwicz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zastanów się nad tym, dlaczego aplikujesz właśnie na to stanowisko? Co wiesz o firmie, w której chcesz pracować? Jakie doświadczenie dało Ci poprzednie stanowisko pracy?

Myśl pozytywnie

pamiętaj, że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko, o które się ubiegasz. Masz odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie, zostaje tylko to pokazać! Myśl o tym, na co masz wpływ, czyli co i jak powiedzieć. Podkreślaj swoje mocne strony. Nie zaprzątaj sobie głowy innymi kandydatami, nie zastanawiaj się, ile osób kandydowało, to nie ma znaczenia. Liczysz się Ty i Twoje umiejętności.

CZUJESZ, ŻE PRACA
W HEBE TO COŚ
DLA CIEBIE?

Dodaj reakcję
1
2
Spis treści